Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Чепок О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Чепок О. О. 
Комплексний метод завантаження судна тарно-штучними вантажами з урахуванням інерційних сил хитавиці : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.13 / О. О. Чепок; Одес. нац. мор. акад. - Одеса, 2014. - 20 c. - укp.

Уперше запропоновано математичну модель морехідного стану суховантажного судна з тарно-штучними вантажами, яка враховує хитавицю судна на поточному переході та використовує широку систему вимог з морехідної безпеки, що дозволяє визначити ділянку допустимих вантажних планів судна відповідно до очікуваних умов рейсу. Уперше розроблено метод оптимізації попереднього вантажного плану за показниками ефективності доходу перевезення та витрат на кріплення вантажів, який за допомогою розробленої ітераційної процедури дозволяє сформувати план розміщення і кріплення вантажів. Удосконалено метод розрахунку реакцій зв'язків кріплення вантажних місць, який враховує одночасну дію поздовжньої, поперечної та вертикальної хитавиці. Подальшого розвитку набув метод урахування обмежень з вантажомісткості та вантажопідйомності кожного з суднових приміщень на основі реалізації механізму покрокового укладання вантажів, який враховує міцно-габаритні характеристики вантажів і об'єм укладання, що дозволило однозначно і достовірно визначити структуру підсистем вантажів у кожному трюмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: О484.04 + О484.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чепок О. О. 
Асимптотичні зображення швидко змінних розв'язків диференціальних рівнянь другого порядку з швидко та правильно змінними нелінійностями / О. О. Чепок // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2018. - 61, № 2. - С. 26-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.613

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Чепок О. О. 
Асимптотичні зображення розв'язків з повільно змінними похідними диференціальних рівнянь другого порядку з правильно та швидко змінними функціями / О. О. Чепок // Дослідж. в математиці і механіці. - 2018. - 23, вип. 2. - С. 108-117. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Диференціальні рівняння другого порядку, що містять у правій частині і степеневі, і експоненціальні нелінійності, відіграють важливу роль у розвитку якісної теорії диференціальних рівнянь. Серед робіт, що стосуються встановлення асимптотичних зображень розв'язків, більшу частину складають дослідження рівнянь зі степеневими та правильно змінними нелінійностями. Останнім часом почався розгляд диференціальних рівнянь, які містять у правій частині експоненціальні та більш широкий клас функцій, ніж ескспоненціальні - швидко змінні функції. Встановлено асимптотичні зображення розв'язків із повільно змінними похідними одного нового класу диференціальних рівнянь другого порядку з швидко та правильно змінними нелінійностями.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.613 + В161.617.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Синюкова О. М. 
Практико-орієнтована форма організації процесу навчання як необхідна передумова опанування конструктивних елементів евклідової геометрії у закладах загальної середньої освіти / О. М. Синюкова, О. Л. Чепок // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - № 4. - С. 100-106. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Умовиводи конструктивного характеру аксіоматичної теорії евклідової геометрії (ЕГ) утворюють так звану елементарну ЕГ (ЕЕГ), положення якої складають основну частину освітнього контенту курсів геометрії закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО). Якщо навчальний предмет, сформований на базі певної аксіоматичної теорії, містить суттєву кількість елементів саме її конструктивної (елементарної) складової, то опанування контенту цієї складової без організації у визначеному розумінні практико-орієнтованого процесу навчання представляється неможливим. Форми, прийоми та методи подібного навчання змінюються, у першу чергу, завдяки невпинному прискоренню науково-технічного прогресу. Дослідження доцільних сучасних форм, прийомів і методів упровадження практико-орієнтованого навчання (ПОН) під час опанування у ЗЗСО визначених навчальною програмою елементів ЕЕГ представляється задачею вельми актуальною. Для проведення досліджень використано як теоретичні методи, насамперед, пов'язані з аналізом відповідних інформаційних джерел, так і емпіричні, які базуються на власному практичному досвіді та дискусійного характеру обговореннях визначених вище питань із вчителями-практиками. Наведено та проаналізовано конкретні доцільні форми, прийоми та методи ПОН по відношенню до елементарної складової систематичних курсів ЕГ ЗЗСО. У широкому розумінні ПОН передбачає отримання нових знань, умінь і навичок як результат власної свідомої активної діяльності. А така діяльність, як і кожна діяльність людини, є покроковою, конструктивною за своєю сутністю. Звідси випливає, що якісне опанування визначених навчальною програмою розділів ЕЕГ як відповідних конструктивних складових ЕГ вимагає організації всього освітнього процесу саме у вигляді практико-орієнтованої системи навчання. На підставі обгрунтувань теоретичного характеру практико-орієнтовану у широкому розумінні форму організації процесу навчання представлено як необхідну передумову вдалого опанування положень ЕЕГ у ЗЗСО, розкрито напрямки організації відповідної цілісної системи ПОН. Подальші дослідження можна спрямувати на створення конкретних практичних рекомендацій для відповідної категорії освітян.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181 р21-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського